Головна / Діяльність / Новини / Архів 2015 року / Підтримка соціальних служб гарантована

Діяльність

Підтримка соціальних служб гарантована

   У Мукачеві з 25 по 27 лютого навчалися прийомні батьки та батьки-вихователі з прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Участь у такому навчанні взяли батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки як із міста Мукачева, так із Мукачівського та Іршавського районів.

IMG_5066
DSC_0153

   З метою кращого засвоєння знань та навичок, необхідних для ефективного функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, навчання для батьків проводилося у тренінговій формі. Саме ця форма сприяє активній участі батьків в обговоренні виховних проблем, створює довірливу атмосферу у групі між тренерами та учасниками. Ведучими тренерами такого навчання була подружня пара психологів –  Олександр та Андріана Кацьори.

DSC_0164
DSC_0165

   Значну увагу цього разу на навчаннях приділялася висвітленню медичних питань. Відповіді на питання, котрі турбували батьків стосовно здоров’я дітей, надавала завідувач педіатричного відділення № 2 обласної дитячої лікарні Галина Подолюх. Не менш цікавим стало спілкування батьків із психологом реабілітаційного центру для дітей з ураженням нервової системи “Росинка” обласної дитячої лікарні Аллою Балог.

   Не обминули цього разу на навчаннях і тему, яка стосувалася  ситуації на сході нашої держави. Сьогодні діти по-своєму дають оцінку цим подіям і не залежно від віку переживають щодо такої ситуації не менше, ніж дорослі. Тому психолог Оксана Богданець як провела з батьками вправи з метою запобігання емоційному вигоранню, так і навчала батьків основам спілкування батьків з дітьми для обговорення гострих проблем сьогодення.

   Такі навчання щороку організовує для прийомних батьків та батьків-вихователів Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк розповіла, що держава не тільки у фінансовій формі підтримує батьків, котрі вирішили взяти на виховання у свої сім’ї дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а й постійно надає педагогічну та психологічну підтримку таким родинам. Так, системою центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Закарпатської області стовідсотково забезпечується соціальний супровід дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Це означає, що за кожною такою сім’єю закріплюється соціальний працівник, який надає всебічну допомогу діткам, які виховуються у сім’ї, прийомним батькам чи батькам-вихователям, так і залучає інші суб’єкти соціальної роботи до надання допомоги таким сім’ям відповідно до потреб родини. Для батьків-вихователів та прийомних сімей у кожній адміністративно-територіальній одиниці організовуються групи взаємопідтримки. Минулоріч було проведено 48 груп взаємопідтримки для батьків з прийомних сімей та ДБСТ області. Також батьки-вихователі та прийомні батьки  не менше, ніж один раз на два роки проходять навчання з метою підвищення їх виховного потенціалу, які проводяться Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Такі навчання сприяють як і підвищенню виховного потенціалу, так і запобігають емоційному вигоранню батьків. Минулого року 39 батьків-вихователів та     60 прийомних батьків взяли участь у восьми таких навчаннях, два з яких були  проведені у формі так-званої “Літньої школи”, коли під час навчального процесу батьків, організовувався літній відпочинок для діток, котрі виховуються у прийомних сім’ях та ДБСТ.     

   “На сьогодні в області створена та функціонує така форма підтримки сімей та осіб, котрі виявили бажання взяти на виховання у свою сім’ю дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування, яка сприяє як належному вихованню цієї дитини у сім’ї, так і всебічній підтримці батьків від першого звернення до центру соціальних служб з метою отримання інформації про сімейні форми влаштування дітей, котрі потребують батьківської опіки, – до виходу після досягнення повноліття такої дитини з прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу. Тож, якщо Ваше серце відкрите і готове допомогти дитині, котра шукає родину, –звертайтеся до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді краю”,  резюмувала посадовець.

Провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення

 соціальної роботи Закарпатського обласного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Мучичка Ельміра  Хагани-гізи