Головна / Діяльність / Новини / Архів 2015 року / Засідання Консультативно-методичної ради при Закарпатському обласному центрі с...

Діяльність

Засідання Консультативно-методичної ради при Закарпатському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

 

100_6419

  6 лютого 2015 року в м. Мукачеві відбулося  засідання Консультативно-методичної ради при Закарпатському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на якому було підведено підсумки роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області у 2014 році.

   В рамках проведення відповідного засідання були розглянуті та проаналізовані актуальні питання здійснення соціальної роботи системою центрів соціальних служб для сім᾿ї, дітей та молоді та закладів соціального обслуговування Закарпатської області.

     Так, зокрема на засіданні Консультативно-методичної ради прийшли до висновку, що не дивлячись на значне зменшення посад фахівців із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, в області спостерігається тенденція щодо збільшення кількості сімей, які самостійно звертаються до центрів СССДМ за допомогою. Так, до центрів СССДМ звернулося: у 2010 році – 131 сім’я, у 2012 році – 1049 сімей, у 2014 році - 1592 сім’ї. Цей показник свідчить про доступність до отримання соціальних послуг, тобто – наявність надавача послуг безпосередньо в громаді. Також слід зазначити, що соціальний супровід сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, залишається найефективнішою формою комплексного розв’язання проблем. Так протягом 2010 року під соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 829 сімей, протягом 2012 року - 2661 сім’я, протягом 2014 року – 3467 сімей.

100_6413

   Увагу соціальні працівники приділили дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям. Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2014 році було організовано та проведено 3 навчання для кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки та батьки-вихователі. За результатами даних навчань 9 сімей та 10 осіб отримали довідки про проходження навчання (курсу підготовки) кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, з них: рекомендації про включення до Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів як потенційні батьки-вихователі отримали 2 сім’ї, як прийомні батьки – 7 сімей, як потенційні опікуни, піклувальники – 10 осіб.

   Протягом 2014 року Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено 8 навчань для прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу. З них 2 навчання було організовано у формі Літньої школи.

   В результаті проведених навчань протягом 2014 року навчання з метою підвищення виховного потенціалу пройшли 99 батьків (39 батьків-вихователів та 60 прийомних батьків).

   Під соціальним супроводженням центрів СССДМ області протягом 2014 року перебували 72 прийомні сім’ї  (149 прийомних дітей) та 40 дитячих будинків сімейного типу (270 дітей-вихованців). Протягом 2010 – 2014 років прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу, які функціонували на території Закарпатської області були 100-відсотково охоплені соціальним супроводом центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

   За результатами Консультативно-методичної ради прийнято ряд рішень з метою вжиття заходів щодо охоплення соціальною роботою сімей, дітей та молоді у 2015 році.

Провідний спеціаліст відділу методичного забезпечення

 соціальної роботи Закарпатського обласного центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Мучичка Ельміра Хагани-гізи