Головна / Діяльність / Новини / Архів 2015 року / Звітує Перечинщина

Діяльність

Звітує Перечинщина

images

   Директор Перечинського РЦСССДМ Тетяна Країло розповіла, що одним із пріоритетних напрямків діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у 2014 році була соціальна робота з сім’ями та особами, які опинилися в складних життєвих обставинах. Ця робота забезпечується, перш за все, через раннє виявлення, облік та соціальний супровід таких сімей і осіб.

   Соціальними послугами фахівців Перечинського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання протягом 2014 року було охоплено 1100 сімей, в яких виховується 2229 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та перебувають у Місцевому банку даних. З метою забезпечення комплексних соціальних послуг для надання допомоги у вирішенні складних життєвих обставин та виходу з них працівники центру за потребою здійснювали соціальну роботу з сім’ями шляхом взяття їх під соціальний супровід. 174 сім’ї, в яких 427 дітей та 230 осіб протягом 2014 рок, було охоплено соціальним супроводом фахівцями центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою комплексного вирішення проблем. Три сім’ї направлено до Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги. 926 сімей отримали соціальні послуги за карткою отримувача послуг.

   Спектр проблем, що потребують вирішення, у переважної більшості сімей, які перебувають під соціальним супроводом, є дуже широким. Тому ефективність соціального супроводу залежіть не тільки від роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а й від спільних зусиль та залучення всіх суб’єктів соціальної роботи до процесу вирішення проблем сімей. Питання соціального супроводу сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах виносилося на розгляд районного дорадчого органу з питань соціальної підтримки сімей, дітей та молоді, які перебувають в складних життєвих обставинах. На виконання спільного наказу Мінсім’ямолодьспорту, МОЗ, МОН, Мінпраці, МВС, Мінтрансу та Держдепартаменту України з питань виконання покарань від 14.06.06 року № 1983/388/452/221/556/596/106 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціальної роботи з сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах” до роботи дорадчого органу залучено всіх суб’єктів соціальної роботи. Протягом 2014 року проведено 5 засідань дорадчого органу.

   В ході здійснення соціального супроводу членам сімей надавалися такі соціальні послуги, як оформлення (відновлення) необхідних документів; допомога у влаштуванні на навчання, допомога в працевлаштуванні, реєстрації в Перечинському РЦЗ, залучення до реабілітаційних програм, допомога в документуванні паспортом громадяни на України, надано сприяння в отриманні допомоги одягом, взуттям, продуктовими наборами, канцелярським приладдям при підготовці до нового навчального року, допомога в налагоджені (відновлено) соціальних зв’язків, зняття конфліктних ситуацій.

   У зв’язку з подоланням складних життєвих обставин 163 сімей, в яких 414 дітей було знято з соціального супроводу з позитивним результатом.

   Соціальним супроводом Перечинського РЦСССДМ охоплено дитячий будинок сімейного типу сім’ї Грамма та прийомні сім’ї Гапак, Чомоляк,  Русинчак, Кедюлич, Круцей, Гобора.

   При центрі працює спеціалізоване формування «Мобільний консультаційний пункт соціальної роботи» для надання соціальних послуг в сільській місцевості. Протягом 2014 року було проведено 157 просвітницьких заходів в навчальних та оздоровчих закладах району. Послуги надавалися через індивідуальне та групове консультування. Груповими послугами охоплено3569 осіб.

 

 

Перечинський  районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді