Головна / Діяльність / Новини / Посадовець Мінсоцполітики ознайомився із роботою закладів соцобслуговування

Діяльність

Посадовець Мінсоцполітики ознайомився із роботою закладів соцобслуговування

   Цими днями в області з робочим візитом перебував представник Міністерства соціальної політики України Сергій Бичков.  

   У рамках інспекційної поїздки Сергій Іванович відвідав обласні заклади соціального обслуговування. Так, 2 березня посадовець Міністерства соціальної політики України ознайомився із роботою Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги, а вже наступного дня відвідав обласний соціальний центр матері та дитини, а також обласний соціальний гуртожиток для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа.

   В Закарпатському обласному центрі соціально-психологічної допомоги Сергій Бичков зустрівся із внутрішньо переміщеними особами, котрі знайшли свій прихисток у даному закладі. Наразі саме у закладі саме такого типу внутрішньо переміщені особи різного віку та з різними потребами знаходять підтримку та допомогу. Під час зустрічі директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді Наталія Романюк  зауважила, що не дивлячись на те, що Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги порівняно є не дуже великим закладом і розрахований на одночасне перебування у рамках цілодобового стаціонару не більше десяти осіб та сімей, методи та форми роботи у закладі дозволяють ефективно та швидко вживати заходів задля мінімізації та виходу із складних життєвих обставин громадян, котрі не можуть їх подолати самостійно. Заступник директора Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги Василь Сливка ознайомив гостей із роботою закладу, зазначивши, що протягом 90 днів перебування у закладі клієнти отримують допомогу, починаючи від тимчасового забезпечення житлом й послугами харчування до вирішення питань, що пов′язані із відновленням документів, отриманням гарантованих державою допомог, подальшим вирішенням житлових питань, працевлаштуванням, навчанн

центр2

ям тощо.

   Вже 3 березня Сергій Бичков у супроводі заступника голови Закарпатської ОДА Олександра Петіка відвідали ще два обласні заклади соціального обслуговування, що розміщені та функціонують у місті Перечин. Директор обласного соціального центру матері та дитини Василь Плавайко ознайомив гостей із роботою закладу. Сьогодні у рамках цілодобового стаціонару в закладі отримують допомогу 16 матерів та дітей, ще 9 – отримують соціальні послуги у рамках денного стаціонару. В умовах сьогоднішньої соціально-економічної кризи робота такого соціального центру для матерів та новонароджених дітей є дуже потрібною, оскільки дозволяє підтримати вагітних жінок та матерів з новонародженими дітьми у такий період їх життя, коли проблеми не дозволяють належним чином виконувати їх материнські обов′язки, що у свою чергу попереджає потраплянню дітей в інтернатні установи.

5-60

   Також цього дня Сергій Іванович Бичков ознайомився із роботою Обласного соціального гуртожитку для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. Такий заклад може одночасно надавати соціальні послуги, у тому числі із тимчасовим проживанням, для 21 дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, чи особи з їх числа. Антоніна Кучак, заступник директора соціального гуртожитку, поінформувала посадовців Міністерства соціальної політики України та облдержадміністрації про те, що в основному у закладі знаходять підтримку й допомогу діти та особи, котрі не забезпечені житлом, і поки ця проблема не буде вирішена на державному та місцевих рівнях такі заклади будуть необхідними та актуальними.

   В системі державної соціальної допомоги вагоме місце посідає соціальний захист сімей, дітей та молодих осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах. Тому однією із складових державної підтримки сімей з дітьми та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, –  є система соціальної підтримки, яка активно реалізовується закладами соціального обслуговування та центрами соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді Закарпатської області. 

Провідний спеціаліст відділу організаційно-правової та

кадрової роботи Закарпатського обласного центру

соціальних служб для сім′ї. дітей та молоді

Ельміра Мучичка