Головна / Діяльність / Новини / Родини з дітьми - під постійною увагою влади

Діяльність

Родини з дітьми - під постійною увагою влади

  

w

1 березня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Петіка відбулось засідання координаційної  ради  у справах дітей.

   На порядку денному питання  профілактики дитячої  злочинності  за підсумками минулого року, робота з дітьми які проживають у сім′ях,які опинилися в складних життєвих обставинах та попередження  насильства в сім’ї  і жорстокого поводження з дітьми. 

   Начальник сектору управління  превентивної діяльності Нацполіції в Закарпатської області Василь Мадяр поінформував, що за підсумками минулого року, рівень підліткової злочинності зменшився на десять відсотків. Неповнолітніми або за їх участю вчинено 269 злочинів проти 300 за аналогічний період 2014 р. Даючи характеристику стану злочинності у поточному році, доповідач відзначив як позитив, що впродовж двох місяців нинішнього року неповнолітні не скоїли тяжкі та особливої тяжкості злочини.

   Директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді Наталія Романюк поінформувала присутніх про основні тенденції щодо стану здійснення соціальної роботи із сім′ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Так, посадовець наголосила, що в системі державної соціальної допомоги вагоме місце посідає соціальний захист сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, тому протягом 2015 на обліку районних/міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 15764 сім’ї (36747 дітей), що опинилися у складних життєвих обставинах. Наталія Романюк повідомила, що протягом минулого року суб’єктами соціальної роботи виявлено 3193 сім’ї, в яких виховуються 5271 дитина, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. Посадовець зазначила, що  близько дев′яти тисяч сімей з дітьми у складних життєвих обставинах були охоплені соціальними послугами центрів соціальних служб, значну підтримку такі родини з дітьми отримали на базі закладів соціального обслуговування.

   Заступник директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Віктор Мацола поінформував, що протягом 2015 року до органів внутрішніх справ області надійшло 2121 звернень щодо насильства в сім’ї, відповідно винесено 1368 офіційних попереджень та 90 захисних приписів.

   За результатами розгляду зазначених питань члени координаційної ради вирішили посилити роботу по виявленню осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну діяльність та вживати заходи  щодо відновлення  соціальних функцій сімей, які опинилися  у складних життєвих обставинах.

 

Провідний спеціаліст відділу організаційно-правової

та кадрової роботи Закарпатського обласного центру

соціальних служб для сім′ї, дітей та молоді

Ельміра Мучичка