Головна / Діяльність / Новини / Розпочато сезон навчань для осіб, які виявили бажання взяти на виховання дітей-с

Діяльність

Розпочато сезон навчань для осіб, які виявили бажання взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

   В Україні спостерігається стрімке збільшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Проте кожна дитина має право на виховання в сімейному оточенні, незалежно від того, може її біологічна родина забезпечити нормальні умови життя та виховання чи ні. Дітям, які не мають можливості виховуватися в біологічній родині, держава законодавчо гарантує право на сімейне виховання шляхом розвитку сімейних форм.

   Динамічний розвиток прийомних сімей  та дитячих будинків сімейного типу в Україні – складний, поступовий процес, який потребує відповідного розуміння та підтримки з боку населення. Однією із важливих умов прийняття рішення про створення ПС/ДБСТ, взяття дитини під опіку, піклування є вимога проходження кандидатами курсу підготовки до соціальної ролі прийомних батьків. Так, Закарпатським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 9-11 та 14-16 березня 2016 року було організовано та проведено навчання для кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі, опікуни та піклувальники. У даному навчанні взяли участь 3 особи, які виявили бажання створити прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу та взяти дитину під опіку із Виноградівського району.

   Метою навчання є формування усвідомленого рішення кандидатів щодо створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу, підготовка до здійснення функцій прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів.

   Навчання проходило у формі тренінгу, який проводили тренери Лендєл Іванна Олександрівна та Кацьора Андріана Іванівна. У якості спеціалістів-психологів виступили Ольга Принцовська та Олександр Кацьора.

1

   Під час проходження навчання кандидати в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі мали змогу дізнатися про форми сімейного виховання, їх схожість та різницю; алгоритм створення ПС, ДБСТ, взяття дитини під опіку, піклування; сфери компетенції прийомних батьків; підготовка до змін в особистому й сімейному житті; особливості спілкування батьків та дітей; зміст та методи сімейного виховання; етапи повноцінного розвитку дитини та помилки виховання; особливості соціального супроводу ПС та ДБСТ тощо.

   Не менш цікаву та необхідну інформацію кандидати отримали від головного спеціаліста сектору опіки, піклування служби у справах дітей облдержадміністрації Трунтаєвої Мар’яни Іллівни, провідного консультанта по технологіям інформаційно-обчислювального центру при департаменті соціального захисту облдержадміністрації Гутс Світлани Азізівни, завідувача амбулаторії загальної практики сімейної медицини №6 Ужгородського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Пшеничної Тетяни Вадимівни, головного спеціаліста відділу молодіжної політики та організації оздоровлення управління молоді та спорту облдержадміністрації Лешко Оксани Василівни, головного лікаря обласного Центру здоров’я Кочубайло Світлани Петрівни та керівника обласного Центру планування сім’ї Палагуснець Ганни Юріївни.

2

   За допомогою різних вправ та завдань, проведених під час тренінгу, а також зацікавленості самих учасників тренінгу тренерам вдалось активізувати життєвий досвід, почуття та навички кандидатів в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, дати їм нові знання для того, щоб зрозуміти почуття дитини, яка приходить у сім’ю, визначити шляхи взаємодії задля створення найкращих умов для розвитку та виховання дитини.

3

  

4

Тільки сім'я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати стабільну атмосферу.

Кажуть: „Щасливими не народжуються, ними стають”. Тож будемо сподіватися, що найближчим часом ще декілька дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування стануть щасливими, здобувши нову сім’ю!