Головна / Діяльність / Новини / Тарас Сніцаренко: сподіваємося, що наші захисники проходитимуть реабілітацію у

Діяльність

Тарас Сніцаренко: сподіваємося, що наші захисники проходитимуть реабілітацію у санаторіях рідного краю

w

   В Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільгу за участь в антитерористичній операції зареєстровано 2542 закарпатців, з них 46 – інваліди війни. У реєстрі також 109 членів родин загиблих військовослужбовців.
Про це сьогодні, 1 березня, під час брифінгу повідомив заступник керівника Центру допомоги учасникам АТО Закарпатської ОДА Тарас Сніцаренко. Йшлося про забезпечення соціального захисту учасників бойових дій та їх родин, виплату матеріальної допомоги, медичне обслуговування та санаторно-курортне лікування тощо. 
   На початок року за рахунок коштів обласного бюджету 70 родин загиблих мешканців Закарпатської області - учасників антитерористичної операції отримали виплати по 100 тисяч гривень. 292-м пораненим учасникам АТО виплачено  матеріальну допомогу у сумі 1,46 млн. гривень. 3720 непораненим - 7,44 млн. гривень.
   «Цьогоріч з обласного бюджету виплатили 100 тисяч гривень одноразової грошової допомоги виплачено ще одній родині загиблого мешканця Закарпатської області – учасника антитерористичної операції. 267 учасникам АТО - по дві тисячі гривень та двом пораненим - по десять тисяч гривень. Тож у цьому році видатки обласного бюджету на ці цілі вже склали 654 тисячі гривень», - поінформував Тарас Сніцаренко.
Крім цього, за рахунок коштів райдержадміністрацій та міськвиконкомів протягом минулого року 54 членам родин загиблих військовослужбовців виплатили одноразову грошову допомогу на загальну суму 410 тисяч гривень. 19 закарпатців, які отримали інвалідність в результаті участі в антитерористичній операції, одержали одноразові грошові допомоги на загальну суму 40 тисяч гривень. 3144 закарпатців-учасників антитерористичної операції отримали допомогу на загальну суму 5,68 мільйонів гривень.
   Протягом минулого року Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції закупила та направила в область 108 путівок для учасників бойових дій або інвалідів війни, з них закарпатці використали лише 77 путівок. 44 учасникам антитерористичної операції за кошти обласного бюджету відшкодували вартість самостійного  оздоровлення. 11 закарпатців-учасників АТО оздоровилися за рахунок місцевих бюджетів, 50 - за благодійними путівками.
   «Закарпатці неохоче користувалися можливістю оздоровитися, оскільки жодної путівки минулого року не було виділено в санаторії нашого краю. Нині тривають відкриті торги на закупівлю послуг із санаторно-курортного лікування учасників АТО, які оголосила Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Ми дуже сподіваємося, що цьогоріч закарпатські санаторії візьмуть участь у тендері й виграють, аби наші захисники могли оздоровлюватися та проходити реабілітацію в рідному краї», - наголосив заступник керівника Центру допомоги учасникам АТО Тарас Сніцаренко.

 

Прес-служба Закарпатської ОДА

http://www.carpathia.gov.ua