Home / Діяльність / Новини / Архів 2014 року / Університет дружній до сім’ї

Діяльність

Університет дружній до сім’ї

  

s

Працівники Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 22 вересня 2014 року взяли участь у тренінгу на тему: «Університет, дружній до сім’ї», який відбувся в УжНУ, за ініціативи Центру ґендерної освіти.

  

s

Працівники Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 22 вересня 2014 року взяли участь у тренінгу на тему: «Університет, дружній до сім’ї», який відбувся в УжНУ, за ініціативи Центру ґендерної освіти.

   В ролі тренерів виступали члени команди проекту «Університет, дружній до сім’ї», а саме Ніна Світайло – менеджер проекту, Юлія Савельєва – координатор проекту, Андріана Костенко – експерт з гендерних питань та Людмила Колісник – практичний психолог.

   Тренінг був розроблений з урахуванням кращих практик Міжнародної організації праці та проводився у рамках проекту «Рівні можливості для здобуття професії молодими матерями-студентками у ВНЗ». Головною метою тренінгу було відпрацювання навичок, необхідних для розробки та втілення підходу «навчальний заклад, дружній до сім’ї».

   Захід включав в себе презентацію досвіду Сумського державного університету та кращих практик закордонних університетів зі втілення дружніх до сім’ї ініціатив; опис підходів політики дружності до сім’ї; інтерактивні сесії, які продемонстрували актуальність та значущість подолання конфлікту між навчанням та сімейними обов’язками; розвіювання поширених міфів, стереотипів і помилок стосовно поєднання навчання і сімейних обов'язків; розробку плану дій з втілення конкретних підходів дружності до сім’ї в умовах навчального закладу.

   Одним з результатів, передбачених проектом, є розробка, випробування та представлення принципів і підходів до створення кращих практик можливостей для молодої матері-студентки, яка поєднує сімейні зобов’язання з отриманням професії.

   Інший очікуваний результат – підвищення рівня обізнаності адміністрації ВНЗ, що працює у сфері захисту прав, та має повноваження створювати можливості для молодих матерів-студенток. Очікується, що адміністрація університетів опанує підходами до втілення моделі можливостей для поєднання молодою матір’ю-студенткою навчання у вищій школі з сім'єю. Поінформована адміністрація, що формує внутрішню політику в університеті, буде в змозі втілити вищезазначену ініціативу і тим самим поліпшити якість освіти і благополуччя молодих матерів-студенток.

   Проект триватиме до 2015 року і охопить своєю діяльністю ВНЗ зі всіх областей України.

Провідний спеціаліст відділу організаційно-правової

та кадрової роботи Закарпатського обласного центру

соціальних служб для сім᾿ї, дітей та молоді

Мучичка Ельміра Хагани-гізи